Home » Müzik » BTS Kuruluş Tarihi Ne Zaman Kuruldu ?

BTS Kuruluş Tarihi Ne Zaman Kuruldu ?

Etiketler: BTS Kuruluş Tarihi Ne Zaman Kuruldu ? BTS kuruluş tarihi, BTS ne zaman kuruldu ve BTS ne zaman çıkış yaptı, BTS debut,BTS ilk şarkısı.
bts 2018,bts debut,bts 2013,bts simgesi,bts yazısı

BTS, süphesiz Kore pop grupları arasında en popülerlerinden birisi.BTS fanları tarafından grubun çıkış yaptığı tarih merak ediliyor bu yüzen BTS‘in çıkış yapmadan önceki durumları ve çıkış tarihleri hakkına topladığım bilgileri sizlerle paylaşıyorum.Detay vermeden önce özet geçelim.

BTS Kuruluş Tarihi

Grup: BTS

Çıkış Yaptığı Tarih: 13 Haziran 2013

Çıkış Yaptığı Albüm: 2 Cool 4 Skool

Çıkıştan Önce Üyelerin Durumları

Yapımcı Bang Si Hyuk tarafından kurulan BTS, 13 Haziran 2013’te ilk single albümleri olan 2 Cool 4 Skool’u “No More Dream” ile birlikte parça adı olarak piyasaya sürdü. Temmuz ayında “We Are Bulletproof Pt.2” adlı parça için bir müzik videosu yayınlandı.Çıkıştan önce grup üyelerinin genel durumlarına bir bakalım.

RM

Grup’a katılmadan önce RM, birkaç parça yayınlanmış bir rap sanatçısıydı şuan grubun lideri ve rapçisi konumunda ayrıca bir röportajına RM, BTS grubunun RM‘ın üzerinden kurulduğunu söylemişti bu notu da ekleyelim.

Suga

Suga da RM gibi grup’a katılmadan önce rap sanatçısıydı.Grup’a katıldıktan sonra da grubun rapçilerinden biri olarak rap yapmaya devam etti.

Jin

Jin ise grup’a katılmadan önce bir üniversite öğrencisiydi.Grup’un en yaşlı üyesi konumunda grubun vokallerinden biridir.

J-Hope

J-Hope, NEURON adlı bir sokak dansı ekibinin bir üyesiydi ve yeraltı dans sahnesinde aktif bir katılımcıydı.BTS’e katıldıktan sonra da grup’un ana dansçısı oldu ve grubun rapçisi konumundadır.

Jimin

Diğer üyelerin aksine Jimin, Busan Lisesi’nde öğrenciyken, daha sonra Kore Sanat Lisesi’ne transfer oldu.Grubun vokallerinden biridir.

Jungkook

Jungkook‘un birçok yetenek ajansı tarafından yüksek talep görmesine rağmen, RM‘ı duyduktan sonra BTS‘ye katılmaya karar verdi.Grubun vokallerinden birisidir.

BTS Çıkış Yaptığı Şarkı

BTS‘in çıkış yaptığı şarkı ise 11 Eylül’de ilk mini albümünde RUL8,2’yi başlık parçası “N.O” ile birlikte çıkardılar.2014: Skool Luv Affair, Dark & ​​Wild ise grubun Japonya çıkışı.

BTS Kuruluş Tarihi Ne Zaman Kuruldu ? ile ilgili daha fazla detay öğrendiğim taktirde isimi yazıya dahil edeceğim bu yüzden takipte kalmanızı öneriyorum.

Bir önceki yazımız olan Sunmi Heroine İndir Mp3 başlıklı makalemizde Kpop, Sunmi ve Sunmi Heroine hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

  • bts ne zaman kuruldu
  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1824 GvaE19jFtY19Ekzmf2qPbtgSHCFe6fDozv1yqsIQEpir8uxSmsTMnJ461SJNk4jf 429237999b67c2071f3727c73301630850221920&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Son Sorular